8weekly.nl |
festival: Donderdag en vrijdagFestival Le Guess Who?door Erik Meijers De eerste dagen van Le Guess Who? zitten er op en dus wordt het tijd voor een tussenstand. Is editie 2010 halverwege al geslaagd te noemen of moeten we hopen op verbetering in de volgende twee dagen?
Donderdag Op naar Db's om de door 3VOOR12 gepresenteerde Hollandse nieuwe mee te pikken. Door het tijdig vertrek uit EKKO zijn we zelfs nog op tijd voor het openingsoptreden van Luik. Deze band is zó nieuw dat ze nog niet geheel hun draai lijken te hebben gevonden. Wel past het in de lijn van de optredens tot nu toe: het is allemaal wat passief. Hoog tijd voor een biertje terwijl we wachten op Pien Feith. En eindelijk is het dan zo ver: we hebben ons eerste lekkere optreden te pakken! Deze dame heeft een heerlijk stemgeluid dat perfect ondersteund wordt door electronische geluidjes en dreunende drums. Folk meets electro en de vonk slaat over. Het resultaat is een heerlijk muzikaal huwelijk. Voor het eerst die dag vind is het jammer dat een optreden ook een einde heeft.
Gelukkig is er verderop in RASA ook een feestje aan de gang. De bandnaam is dan misschien geen pretje (Gyedu-Blay Ambolley & The Ghana Funk Project), maar de muziek des te meer. De weinige bezoekers gaan helemaal los op de klanken van dit dertienkoppige orkest. Dit is precies wat muziek met de luisteraar hoort te doen: je in totale vervoering brengen. En vervoering is hier alom vertegenwoordigd. En ook de daarop volgende Awesome Tapes from Africa laten het publiek lekker swingen. Die twintig mensen die er dan tenminste zijn.
Door naar EKKO voor het lawaaierige Trumans Water. Ruig gitaarwerk wordt aangevuld met slechte zang. Let wel, dat is precies zoals het hoort. Deze band staat er bij alsof ze hier gewoon wat lol staan te trappen en het ze niet interesseert wie er wel of niet komt luisteren. En dat doen ze met verve! Met wat ongein tussendoor ('I'm on fire!', roepen nadat er rook de zaal ingeslingerd wordt, geeft ongeveer het niveau aan), springend op de gitaren raggen en wat tekst de microfoon in slingerend, feesten de bandleden zich door hun set. Hoogst amusant allemaal, maar weinig hoogstaand. Halverwege het festival zijn we nog weinig positieve uitschieters tegengekomen. Op een aantal gedegen, maar weinig opvallende, optredens na, valt de oogst een beetje tegen. Gelukkig staan ons nog twee dagen te wachten van een festival dat vaak toch stiekem wel weer weet te verrassen. Dankzij temperatuur en sneeuw is 'it giet oan' een toepasselijke kreet om die dagen tegemoet te treden. |
MUZIEK
ZOEKEN
LINKS
Le Guess Who?
ADVERTENTIE
MEER RECENSIES
|
© 1998-2012 8WEEKLY Webmagazine
|